Liczba obiektów w zbiorach: 6597
Wyników  23,  strona:
Wyników na stronie:
Sortowanie:
A B C

Wyszukiwarka

Filtrowanie zaawansowane
Nazwa kolekcji:
Data kolekcji:  do:
Pochodzenie:
Kolekcja: III PLEBISCYT SPORTOWY ZIEMI OBORNICKIEJ ZA ROK 1996
Filtrowanie zaawansowane
Tytuł obiektu:
Typ obiektu:
Data obiektu:  do:
Autor:
Pochodzenie:
ID obiektu:
Kolekcje A-Z

III PLEBISCYT SPORTOWY ZIEMI OBORNICKIEJ ZA ROK 1996

Nazwa kolekcji: III PLEBISCYT SPORTOWY ZIEMI OBORNICKIEJ ZA ROK 1996

Liczba obiektów w kolekcji: 23

Pochodzenie: Osoby prywatne

Właściciel: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach

Data kolekcji: 1997

Adres kolekcji: http://rzeki-czasu.pl/kolekcja/17/iii-plebiscyt-sportowy-ziemi-obornickiej-za-rok-1996

GOŚCIE HONOROWI:

- Jan Bartkowiak - przewodniczący SZS WIELKOPOLSKA

- Lech Drożdżyński

- Marek Szczęsny

- Tadeusz Stachowiak

- Jadwiga Palinkiewicz - wiceburmistrz Obornik

- Ewa Thiem - sekretarz

- Henryk Kramer - dyrektor OCS

- Irena Markiewicz- zastępca Inspektora Oświaty w Obornikach

- Edward Mączyński - kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu

- Jerzy Kubiak

- Zygmunt Dyczkowski - dyrektor SP nr 3 w Obornikach

- Andrzej Borzeszak - dyrektor Metalplast Oborniki

 

WYRÓŻNIENIA BURMISTRZA "ZŁOTA JEDYNKA" 1996

- JAN BARTKOWIAK - przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego WIELKOPOLSKA

w Poznaniu

- ZENON BEGIER - dwukrotny olimpijczyk

- LECH DROŻDŻYŃSKI - minister sportu, wiceprezes Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki

- JERZY SMORAWIŃSKI - rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu

- PIOTR KONITZ - wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej

- JERZY KUBIAK - trener medalistów mistrzostw Polski w piłce ręcznej szkół podstawowych

- TOMASZ KONITZ - trener mistrzów Polski w piłce ręcznej

- JANUSZ KUROWSKI - trener mistrzów Polski w piłce ręcznej

- JACEK OKPISZ - trener mistrzów Polski w piłce ręcznej

- MAREK PAWLACZYK - trener medalistów mistrzostw Europy i Polski w karate

 

WYRÓŻNIENIA 1996 - DZIAŁACZE I SPORTOWCY

- DOROTA RYBARCZYK (TARKOWSKA)

- BEATA CHOLEWICKA

- TADEUSZ PALUSZEK

- TOMASZ KRÓLCZYK

- EUGENIUSZ GACEK

- BERNARD FARMUZ

- BŁAŻEJ MATCZUK

- JAN KALICKI

 

1968 - Gdańsk - IV Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej - I miejsce

- STANISŁAW PRZEPIÓRA

- ANDRZEJ STAŃDA

- WŁODZIMIERZ SZMYDT

- WŁODZIMIERZ PIETRZAK

- LESZEK NOWAK

- MAREK CIESIELSKI

- RYSZARD MUSZYŃSKI

- LESZEK MAŃCZAK

- MAREK ANDRZEJCZAK

- WOJCIECH WINIECKI

- LESZEK MAĆKOWIAK

- DAŁKOWSKI

 

1973 - Ostrów - Wicemistrz Polski Szkół Podstawowych

- HENRYK BRODNIEWICZ

- ZBIGNIEW STROIŃSKI

- LESZEK KLUCZYŃSKI

- ANDRZEJ ZAGRODNIK

- GRZEGORZ WIŚNIEWSKI

- MARIAN KLUCZYŃSKI

- ANDRZEJ CZAPCZYK

 

1974 - Warszawa - Wicemistrz Polski

- IRENEUSZ DOBAK

- DARIUSZ PIETRZAK

- MARIUSZ SPIRKOWICZ

- MARIAN KLUCZYŃSKI

- ANDRZEJ CZAPCZYK

- RAFAŁ BRUST

- TOMASZ MAJCHRZAK

 

1975 - Zawadzkie k. Opola - III miejsce Finał Krajowy Szkół Podstawowych o Puchar Redakcji "Sport"

- RAFAŁ BRUST

- TOMASZ MAJCHRZAK

- WOJCIECH BOCH

- ANDRZEJ SOBKOWIAK

- PIOTR MAŃCZAK

- BOGUSŁAW KĄKOL

- ROMUALD RUTA

- JANUSZ KASPRZAK

- JAN WICHEREK

- IRENEUSZ JUR

- DARIUSZ KACZMAREK

- ANDRZEJ SZEWCZAK

- WOJCIECH ŻMUDZIŃSKI

 

Piłkarska Kadra Czeka - 13.10. 1985 - Warszawa

Oborniki- Dopiewo - Czaplinek - Straszęcin

- MARIUSZ FILIPIAK

- TOMASZ OTT

- GRZEGORZ KIJEK

- ROBERT CZARNOTA

- PRZEMYSŁAW MATUSZAK

- DARIUSZ MAJCHRZAK

- PAWEŁ RATAJCZAK

- MICHAŁ KOSMOWSKI

- JACEK ZAGRODZKI

- ROBERT LIPIGÓRSKI

- MACIEJ MAKSYMOWICZ

- MARIUSZ DREWICZ

- KRZYSZTOF JAROSZYK

- WALDEMAR ROJNA
- ROMAN SZYMOT

- ROBERT ZWOLIŃSKI

-------------------------------------

- DARIUSZ WRÓBLEWSKI

- JAROSŁAW NIKODEM

- REMIGIUSZ STAWUJAK

- MACIEJ PYTLAK

- GRZEGORZ ZIEMSKI

- PIOTR KLEIGE

zmarli - ANDRZEJ SOBKOWIAK, WOJCIECH MALMUR

 

DZIAŁACZE SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO

- IRENA MARKIEWICZ

- HALINA SZOSTAK

- MARIA DURCZAK

- DANUTA BRĄŻKOWSKA

 

KARATE - OBORNICKI KLUB KARATE

- TOMASZ WOSICKI

- JAROSŁAW KUC

- MARIUSZ JAKUBIAK

- JAROSŁAW ŚWIDERSKI

 

PIŁKA NOŻNA - MKS SPARTA OBORNIKI - IV LIGA

- DARIUSZ NOWAK

- RAFAŁ RÓŻAŃSKI

- RAFAŁ JENERALCZYK

- WOJCIECH SPADŁO

- SZYMON PRUSZKOWSKI

- RAFAŁ PRUSZKOWSKI

- JAROSŁAW FIJAŁKOWSKI

- TOMASZ SZEFLER

- JACEK WĘZIK

 

Wielcy piłkarze nożni

- ZBIGNIEW MAŁACHOWSKI

- ZYGMUNT RAJKOWSKI

- HENRYK POCENTEK

- MAREK OSTROWSKI

 

SKF METALPLAST OBORNIKI - II LIGA - PIŁKA RĘCZNA

- MARIUSZ GŁÓW

- MARIUSZ PEDA

- DARIUSZ SZKUDLARCZYK

- MACIEJ LOREK

- LESZEK MIKOŁAJCZAK
- ROBERT POPEK

 

HENRYK ROZMIAREK - olimpijczyk, brązowy medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw

świata w piłce ręcznej. W latach 70-tych jeden z najlepszych

bramkarzy na świecie

 

PIŁKARZE ROKU 1996

- GRZEGORZ KIJEK - piłka nożna, MKS Sparta Oborniki

- SŁAWOMIR DUKAT - piłka ręczna, SKF Metalplast Oborniki

 

TRENER ROKU 1996

- MAREK PAWLACZYK - Obornicki Klub Karate

 

SPORTOWE OSIĄGNIĘCIE ROKU 1996

- PAWEŁ PRZEWOŹNY - Obornicki Klub Karate, drużynowy wicemistrz Europy juniorów,

4-krotny złoty medalista Mistrzostw Polski juniorów w karate

 

SPORTOWE NIESPODZIANKI ROKU 1996

- VIOLETTA BEJMA - szachy, SP 4 Oborniki, Mistrz Województwa Poznańskiego szkół

podstawowych

- KRZYSZTOF KARCZEWSKI - karate, Obornicki Klub Karate, złoty i srebrny medalista Mistrzostw Polski juniorów

 

DRUŻYNA ROKU 1996

- Mistrzowie Polski w piłce ręcznej - kat. młodzieżowa, UKS "CZWÓRKA" Oborniki

ARTUR GAWLIK, KRYSTIAN FRĄCKOWIAK, MIESZKO KACZOR, MACIEJ ZAGRODNIK, PRZEMYSŁAW SZYMKOWSKI, KRYSTIAN KLUKA, JAROSŁAW NOWAK, ALBERT MOKRZYCKI, RAFAŁ MIŁOSZEWSKI, MICHAŁ PIETRZAK, MARCIN MAJCHRZAK, WALDEMAR SMOLAREK, PIOTR JANKOWSKI, DAMIAN DZIKOWSKI, JAKUB ROTH

 

LAUREACI 1996

- ARKADIUSZ BOROWICZ - karate

- DARIUSZ GUZIŃSKI - piłka ręczna

- JAROSŁAW BIAŁACHOWSKI - piłka nożna

- SŁAWOMIR JESKE - karate

- TOMASZ KACZMAREK - karate

- TOMASZ KUJAWA - piłka nożna

- PRZEMYSŁAW MICEK - karate

- KAROL NIEPOŃ - piłka ręczna

- DARIUSZ PYTLAK - piłka ręczna

- HENRYK SULOWSKI - piłka ręczna

 

LAUREACI 1996 - KAT. MŁODZIEŻOWA

- WOJCIECH BLOCH - karate

- MACIEJ DMYTRUSZYŃSKI - piłka ręczna

- ARTUR GAWLIK - piłka ręczna

- JOANNA GOLON - piłka ręczna

- JOANNA JĘCZMIONKA - piłka ręczna

- ROBERT MALINOWSKI - karate

- DOROTA NOWAK - karate

- ŁUKASZ PIETRZAK - karate

- PAWEŁ PRZEWOŹNY - karate

- MACIEJ ZAGRODNIK - piłka ręczna

 

NASZE NADZIEJE

- MONIKA ANDRZEJEWSKA - piłka ręczna, SP nr 4 Oborniki, MKS Oborniki

- KRZYSZTOF STATUCKI - piłka nożna, MKS SPARTA Oborniki

- ALEX TARKA - karate, Obornicki Klub Karate


Wyników  23,  strona:
Dofinansowano ze środków Ministra
Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gmina Oborniki
Copyright © 2017  |  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. A. Małeckiego
Logo Mykk

Wskazówka

W celu przejścia do trybu pełnoekranowego wciśnij na klawiaturze F11...