Nazwa kolekcji: Dożynki Gminne 2010 - Rożnowo

Liczba obiektów w kolekcji: 50

Pochodzenie: Urząd Miejski w Obornikach

Właściciel: Biblioteka Publiczna M. i Gm. im. A. Małeckiego w Obornikach

Data kolekcji: 2010

Adres kolekcji: https://rzeki-czasu.pl/kolekcja/237/dozynki-gminne-2010-roznowo

Dokumentacja fotograficzna z uroczystości tradycyjnych Dożynek Gminnych, organizowanych przez Gminę Oborniki. Impreza odbywała się w Rożnowie w dniu 26 sierpnia 2010 roku. Serwis fotograficzny został udostępniony przez Dział Promocji Gminy Oborniki. Na uroczystości składały się m.in. korowód delegacji wieńcowych, ceremonia powitania gospodarzy, gości oraz część artystyczna (otańczenie chleba) w wykonaniu lokalnych grup tanecznych i wykonawców muzycznych - m. in. zespół "Rożnowianie" oraz młodzież szkół gminnych. Opracowanie scenariusza, muzyki oraz współpraca realizacyjna : Alicja Reich, Marian Żurowski, Krystyna Eichler, Bolesław Marchewka.

 

STAROŚCINA DOŻYNEK GMINNYCH - ROŻNOWO 2010 Bogumiła Ostrowska

Starościną Dożynek Gminnych jest pochodząca z Krosinka – mieszkanka Wargowa – Bogumiła Ostrowska. Pani Bogumiła to szczęśliwa żona Pana Przemysława i mama dwóch synów: Marcina i Michała. Razem z mężem od ok. 20 lat prowadzi gospodarstwo rolno – ogrodnicze o powierzchni 54 ha, które specjalizuje się w produkcji roślinnej warzyw i zbóż. Pomimo pracy w specjalistycznym gospodarstwie Pani Bogumiła znajduje jeszcze czas na aktywną działalność społeczną m.in. jako członkini Rady Sołeckiej oraz Koła Gospodarnych Kobiet „Wargowianki”.

STAROSTA DOŻYNEK GMINNYCH ROŻNOWO 2010 Zbigniew Strzykała

Tegoroczny Starosta to związany przez całe życie z rolnictwem – mieszkaniec tutejszej wsi – Pan Zbigniew Strzykała. Dumny: mąż Teresy i ojciec pięciorga dzieci: Tomasza, Krzysztofa, Radosława, Mileny i Ireneusza. Pan Zbigniew gospodaruje na 72 ha własnych oraz 25 ha dzierżawionych. Wśród inwentarza starosty znajdziemy 800 tuczników oraz 40 szt. bydła opasowego. Pan Zbigniew zajmuje się również uprawą buraków cukrowych na 8 ha, rzepaku na 20 ha oraz zbóż. W prowadzenie swojego gospodarstwa wkłada wiele trudu przez co jest ono jednym z prężniej rozwijających się w gminie Oborniki. Korzysta również z dopłat,
a w ostatnim czasie do swojego gospodarstwa zakupił nowoczesny traktor i kombajn. Natomiast w Nienawiszczu otwiera obiekt agroturystyczny, do odwiedzenia którego już dziś serdecznie zaprasza.